IVORY TAŞDELEN SİTE YÖNETİMİ

Sultançiftliği mah. Sultanmurat cad.Özveri sok. No:18
DIŞ CEPHE BOYA, İÇ CEPHE BOYA, OTOPARK BOYA VE ÇATI İZOLAZYONU HAKKINDA

DIŞ CEPHE, İÇ CEPHE, OTOPARK BOYA VE TADİLATLARI İLE ÇATI İZOLASYON TEKNİK ŞARTNAMESİ

 • 1) Dış Cephe Yüzey Hazırlıklarının Yapılması (Dış Cephenin Yüzeye Uygun Enaz 200 Bar Basınçta Su Jeti İle Yıkanması, Epoksi Katkılı Özel Tamir Harçları İle Lokal Sıva Tadilatlarının Ve Gözükmesi Halinde Donatı Demirlerine Antipas Uygulamasının Yapılması Ve Tüm Blokların, Yosun Küf Tutmuş Bölgelerin Özel Solüsyonlar İle Temizlenmesi)

 • 2) Dış Cepheye Jotun Alkalı Resıstant Prımer Astar Uygulaması + Jotun Tex.Ultra %100 Saf Akrilik Çatlak Köprüleme Özellikli Dış Cephe Boyası veya Jotun Topcoat Sılk Dış Cephe Boyası Uygulaması

 • 3) Dış Cephede Bulunan Fuga İçlerine  Jotun Roofguard Marka Ürünler İle İzolasyon Uygulaması

 • 4) Pencererelerin 4 kenarına soudal ısik acryrub siliconized marka mastik ile izolasyon uygulaması (tüm bloklar)-balkon içlerindeki kapı ve pencereler dahildir. Teras Balkonlarında bulunan döşeme seramiklerine Silikonlu Derz çekilecek, Tente Ayaklarında bulunan vidalar sökülerek UV Dayanıklı Poliüreten Mastik uygulanacaktır.

 • 5) Dış Cephede Bulunan Pvc Yağmur Suyu İniş Borularının Sökülmesi Ve Atılması, Yerine Yeni Fırat Dubleks Pimaş  Pvc Yağmur Suyu İniş Borularının Metal Kelepçeler İle Montaj Edilmesi (Sökülen Boruların Çapları İle Aynı Olacaktır 100 Lük)
 •  
 • 6) Blok Merdiven Boşluklarının Ve Yangın Merdiveni Hollerinin Jotun Fenomastic Marka Plastik İç Cephe Boyası İle Boyanması (Lokal Alçı Sıva Tadilatları Dahildir-Tüm Bloklar)

 • 7) Site kapalı otopark duvarlarının ve kolonlarının jotun fenomastic iç cephe boyası ile boyanması (tavan kısmı hariçtir- alt ve üst otopark dahildir) - lokal sıva tadilatları dahildir. Kolon ve duvar kenarları 1 m yükseklikte farklı renkli bir boya ile boyanacaktır.

 • 8) Filli Boya tamir harcı ile Tamiri yapılmış Kuru zemin teknolatex 500 (aderans artırıcı kimyasal) ile sürüldükten sonra  Meyil Kontrolü Yapılıp Doğru Meyiller İle En az 7 Cm Kalınlığında Fileli Meyil Şapı Atılması  + Ode Luna Max Keçeli Membran İle İlk Kat Su İzolasyonu Yapılması + Gri Renkte Ode Luna Max Mın Arduazlı Membran İle Son Kat Su İzolasyonu Yapılması+ Baca Ve Asansör Diplerin De Enaz Parapet   Kotunda İzolasyon Yapılarak Baskı Çıtası Uygulaması (Asansör Kulesi Üzeri Dahildir)

 • 9) Çatı Parapet İç Duvarlarına Fileli Sıva Uygulamasının Yapılması  (Parapet Üst Kotuna Kadar Harpuşta Hizasına Kadar Bu Uygulama Yapılacaktır - Dekoratif Sıva Ve Boya Uygulaması Yapılmayacaktır Hariçtir)

 • 10) Baca Ve Asansör Kulesi Duvarlarına Fileli Sıva Uygulaması + Dekoratif Sıva Uygulaması + Dış Cepheye Uygun Boya Uygulaması (Sac Baca Şapkalarının Antipaslı Yağlı Boya İle Boyanması Dahildir)

 • 11) Çatı Parapet Betonu Üst Kısmına Üzeri Elektrostatik Boyalı 0,50 Mm Sacdan, Damlalıklı Harpuşta Uygulaması + Birleşim Yerlerine Soudal 40fc Poliüretan Mastik Uygulaması (Mastik Üzerine Uv Dayanımı Çift Kat Arttıracak Folyolu Bant Uygulaması Dahildir)

 • 12) İvory Taşdelen Site Girişinin, Yüklenici tarafından projelendirilip Yönetim tarafından onaylanan Alanın Yapılması ve Güvenlik altında bulunan alanın yapılması

Değerli Site Sakinlerimiz;

31.07.2021 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulundaki Gündemin 5. Maddesinde alınan karar gereği; Dış Cephe, İç Cephe, Otopark Boya ve Tadilatı ile Çatı İzolasyonu yukarıda belirtilen Teknik Şartname doğrultusunda 7 Firmadan teklif alınmış olup, Yönetim Kurulunca en uygun fiyat veren Şah İzolasyon Firmasına verilmesine karar verilmiştir. Dış Cephe, İç Cephe, Otopark Boya ve Tadilatı ile Çatı İzolasyonu Bedeli KDV Dâhil Toplam 1.400.000-TL. olup,  Kat Mülkiyeti Kanunu 20. Madde “III - Anagayrimenkulün genel giderlerine katılma : Madde 20 – (Değişik birinci fıkra: 13/4/1983-2814/9 md.) b) Anagayrimenkulün bütün ortak yerlerin bakım, koruma, güçlendirme ve onarım giderleri ile yönetici aylığı gibi diğer giderlere ve ortak tesislerin işletme giderlerine ve giderler için toplanacak avansa kendi arsa payı oranında; Katılmakla yükümlüdür.” ve vs. maddeleri hükümleri gereğince Arsa Payı oranında paylaştırılacaktır.  


Not: Dileyen Yönetim hesaplarına 5 Eşit Taksitte ödeme yapabilir. Yada Yüklenici Firmaya Kredi Kartına 7 Eşit Taksitte ödeme yapabilir.


Bilgilerinize Sunulur.